Sesja została otwarta przez przewodniczącą Rady, która powitała zebranych radnych, burmistrza Jasienia Małgorzatę Zimną, skarbnika Wojciecha Roszaka oraz sekretarza Radosława Pogorzelca. Na początku sprawdzono obecność radnych, stwierdzając kworum, które wyniosło 13 radnych na 15.
Wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej wpłynął od burmistrza i został uznany za zgodny z przepisami prawa. Do porządku obrad dodano punkt dotyczący przekazania skargi JĆ według właściwości.
W tym punkcie skarbnik Wojciech Roszak przedstawił projekt uchwały dotyczący zmiany wieloletniej prognozy finansowej. Zostały wprowadzone dodatkowe wolne środki w wysokości 233 680 zł, co zwiększyło deficyt budżetu. Zmiany dotyczyły również aktualizacji przedsięwzięć związanych z utworzeniem miejsc w żłobku oraz Centrum Aktywności Kulturalnej. Po omówieniu projektu, przystąpiono do głosowania, w którym uchwała została przyjęta 12 głosami za, przy jednym głosie wstrzymującym.
W dalszej części obrad skarbnik Roszak omówił projekt uchwały zmieniającej uchwałę budżetową na 2025 rok. Dodatkowe środki miały być przeznaczone na budowę szatni klubowych na Stadionie Miejskim w Jasieniu. Po dyskusji, w której radny Rudnikowicz zadał pytanie o pochodzenie środków, przystąpiono do głosowania. Uchwała została podjęta 11 głosami za, przy dwóch głosach wstrzymujących.
W punkcie dotyczącym przekazania skargi JĆ, przewodnicząca ogłosiła przerwę na zapoznanie się z treścią skargi. W trakcie dyskusji pojawiły się kontrowersje dotyczące procedury omawiania skargi. Radny Walczak wyraził protest przeciwko praktykom związanym z procedowaniem skargi, co doprowadziło do wymiany zdań pomiędzy radnymi. Ostatecznie, po wyjaśnieniach radcy prawnego, przystąpiono do głosowania nad uchwałą, która została przyjęta 11 głosami za, przy jednym głosie przeciw i jednym wstrzymującym.
Na zakończenie sesji przewodnicząca podziękowała wszystkim za przybycie oraz zamknęła XVIII Sesję Nadzwyczajną Rady Miejskiej w Jasieniu.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.